آموزش دکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

چقدر به محیط زندگی خود اهمیت می دهید؟
هیچ کس نمی داند، اگر نوع دکوراسیون و چیدمان منزلتان با توجه به نگرش،دیدگاه وسلیقه شما طراحی شود۔ چه تاثیری بر آرامش روح و روانتان دارد۔
آشپزخانه راقلب خانه  می نامند، اگر از یک رنگ آمیزی و چیدمان معمولی برخوردار باشد هیچ تاثیری جز کسالت و خستگی بر روح افراد خانه به ویژه خانم ها ندارد. اگر کمی با دقت و حوصله به این موضوع چیدمان در دکوراسیون توجه کنید،خواهید دید که چرا این سال ها حضور خانواده ها در رستوران ها و امکان تفریحی پر زرق وبرق عمومی پررنگ تر از سابق شده است و مطمئنا علت تنها صرف غذا نیست بلکه بودن در محیطی متفاوت،شیک و چشم نواز است! وقتے بانوی منزل مجبور به کار در یک منزل معمولی و چیدمان ناھماھنگ وبدون ھارمونی است، چطور میتواند آرامش و حس وحال خوب را در محیط داشتہ باشد۔
مطمئنا بایک طراحی وچیدمان زیبا محیط زندگی شمارا سرشار از آرامش،شادی و انرژی مٹبت خواھد شد
:بادرنظر داشتن کاربرد اتاق نشیمن در جایگاه یک فضای عمومی برای افراد خانواده ،باید برای کفپوش آن گزینه ای را انتخاب کرد که هم در زیر پا کاملا راحت و خوشایند باشدوهم با سبک دکوراسیون فضای داخلی همخوانی وتناسب داشته باشد.اگر ترجیح میدهید از طرح ورنگ های کم رنگ تری برای کفپوش استفاده کنید تابیشترین توجه به چیدمان  وسایل ومبلمان باشد،پیشنهاد میکنم از کفپوش هایی با رنگ های طبیعی و خنثی استفاده کنید. کفپوش های چوبی زیباوبادوام به همراه یک قالیچه کوچک،از محبوب ترین گزینه ها برای کفپوش اتاق نشیمن  وجیدمان شیک و زیبا به شمار میروند.
اگردر طراحی چیدمان نشیمن دکوراسیونی با سبک کلاسیک وترکیب رنگی خنثی دارید
میتوانید با قراردادن یک قالیچه به رنگ سیاه وسفید یا کوسن هایی بارنگ های شاد،رنگ های چشم گیر رابه اتاق نشیمن خود اضافه کنید وبه دکوراسیون آن جانی دوباره دهید.
رنگ های گرم وتند میتوانند حال وهوای دکوراسیون اتاق نشیمن را پویا،پرانرژی وگرم کنند. به طور مثال:استفاده از رنگ هایی چون اجری ملایم برای دیوارها وبرای روکش مبلمان ووسایل چوبی از رنگ طلایی استفاده کرد....

وسایل رنگارنگ در دکوراسیون
حضور رنگ در دکوراسیون،تنها مختص به رنگ آمیزی دیوارها نیست.با انتخاب جسورانه رنگ های شادو زنده مانند نارنجی،بنفش،زردوسبز برای مبلمان ودیگر لوازم،برای چیدمان اتاق نشیمن خود سبکی زیبا،پرانرژی و خاص تعریف کنید.
انتخاب واستفاده از رنگ های ملایم در دکوراسیون و چیدمان، همچون قرمز کمرنگ وسبز ملایم در کنارمقداری رنگ سفید، میتواند نشیمن را به محیطی آرام وتسکین دهنده برایتان تبدیل کند و احساس تازگی وشادابی رادر فضای داخلی القا کند.
استفاده از رنگهای  آبی وزرد ملایم ورنگ نقره ای در دکوراسیون میتواند شکوه وجلال زیادی به فضای داخلی بخشیدو آن را به محیطی با هویت و آنتیک تبدیل کرد.وجود ترکیب رنگی آبی ملایم وسفید خامه ای درقالب تابلو فرش های آنتیک موجود بر دیوار و همچنین پارچه باارزش مبلمان،میتواند شکوه و جلوه ای چشم نواز یه دکوراسیون نشیمن بخشید. دراین صورت استفاده از رنگ زردملایم یا طلایی طرح دار برای دیوارها نیز میتواند گرمای دلنشینی رابه فضای داخلی  واردسازد واز سرد وبی روح شدن دکوراسیون جلوگیری کند.

درباره تاثیر رنگها در چیدمان دکوراسیون داخلے ، دکوراسیون منزل و طراحے داخلے فضاهاے ادارے ، تجارے و …. میتوان اینگونہ توضیح داد کہ:

همگی ما اهمیت رنگها را بارها و بارها در زندگے و محیط اطرافمان حس کرده ایم . تاثیر شگرف واساسی در چیدمان دکوراسیون منزل ایفا میکنند بسیار تأثیرگذار هستند بنابراین، با استفاده درست  از آن ترکیب بندی رنگها می توانیم خانه ای رویایی و شاد، محیط کاری دل انگیز و امن داشته باشیم .
متناسب با فضای خانه از الگوهای هماهنگ زیر درچیدمان دکوراسیون منزل میتوان استفاده کرد:

الگوی تک رنگ در طراحی داخلی و چیدمام منزل : زمانی که از یک رنگ خاص برای چیدمان محیط زندگے و کار استفاده کنیم از الگوی تک رنگ بهره برده ایم.

روشهای  استفاده از کنتراست در دکوراسیون داخلی : در الگوی کنتراست میتوانیم از دو رنگ متضاد مانند نارنجی و آبی استفاده کنیم و محیطی متفاوت و زیبا ایجاد کرد .

چیدمانی با استفاده از رنگهای مشابه : در این روش اگر رنگ سبز را انتخاب میکنید، می توانید برای تکمیل از رنگهای یشمی ، سدری و … استفاده نمایید.

به کارگیری رنگهای مختلف در طراحی داخلی : این شیوه بصورت معمول زیاد استفاده می شود، اما باید توجه داشت در این روش، هماهنگی رنگها در دکوراسیون و چیدمان دقیق صورت بگیرد تا از نظر زیباشناسی دکوراسیون داخلی زیبا و چشم نواز باشد

طراحی دکوراسیون داخلی
سبک آسیایی
سبک روستیک

تا به حال در مورد طراحی دکوراسیون بہ سبک آسیایی شنیده اید؟ با شنیدن نام این سبک فوراً  احساس آرامش و سکوت به ذهن خطور می کند. در واقع سبک آسیایی با درون گرایی خاصی همراه است وتاثیربسزایی بر روح و روان دارد، می توان این سبک چیدمان را به عنوان ترکیبی از کل سبک ها تعریف کرد.عناصر شناخته شده‌ی متفاوتی در این سبک وجود دارد که با این نوع سبک مرتبط هستند. بطور مثال مهمترین ویژگی سبک آسیایی تعادل از لحاظ رنگ و بافت، و بهره گیرے از نور طبیعی، استفاده از لوسترهای لوکس در فضاهای عمومی مانند اتاق نشیمن، استفاده از خطوط و اِلمان های طلایی ترکیب با متریال لوکسے چون سنگ مرمر و چوب می باشد.
در این سبک  خانه ها زیربنا و مساحت وسیعی دارند اما همین ایده های طراحی و چیدمان را می توان در مساحت کمتر هم پیاده کرد. نظم و چیدمان منسجم از ویژگی های بارز این نوع دکوراسیون است .
طراحی دکوراسیون
چیدمان داخلی
خانه رویایی
خانه زیبا
خانه مدرن

 راهكارهايي كه دكوراسيون خانه را گران تر نشان مي دهند.

هدف اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی زندگي در محیطی زيبا و مكاني مطابق با علایق و سلیقه ساکنین است
در واقع  تغيير و طراحي متناسب برای دكوراسيون  يك چالش محسوب مي شود.که با داشتن نگاهي نو و خلاقانه و پيش رفتن گام به گام با اصول طراحي داخلی مي توان محیطی با طراحي شگفت انگيز وکاملا مطابق با سلیقه ساکنین داشته باشیم
در طراحی دكوراسيون داخلی بكارگيري ايده هايي مانند استفاده از ترکیب رنگهای مناسب در چیدمان فرش، مبلمان ساير اجزاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار داد و در صورت ارزان بودن بقيه اجزا استفاده از يك يا چند وسيله و المان دكوري لوكس تر مي توان كل دكوراسيون محیط را گران تر و مجلل تر نشان داد براي اين كار مي توانيد از اجزاي اصلي دكوراسيون و يا نقاط تمركز بصري استفاده كنيد تا تاثير بيشتري در فضا ايجاد نماييد.

مهمترین ویڑگی دکوراسیون با سبک مدرن وجودوسایل وتجھیزات باتکنولوڑی بالا وبراق وسطوح وطرح ھای سادہ و پرداخت شدہ است که باز ھم می توان گفت که به مد روز بر می گردد۔در دکوراسیون این مھم نیست که مادہ استفادہ شدہ سنگ وچوب وکاشی است یا مدرن و با آخرین فناوری ساخته شدہ است اھمیت آن درشکل و طراحی وچگونگی قرار گرفتن عناصر در کنار ھم است۔بر خلاف سبکی سنتی که اتصالات با ریزہ کاری ھا ،جزییات ونقش ھای بسیار است در سبک مدرن مواد وعناصر باسلیقہ و با خطوط منظم وساده کنار ھم قرار می گیرند و لبه ھا ومحل ھای اتصال به چشم می آیند

استفاده از تناژهاي مختلف رنگي از يك رنگ اصلی

طراحي و چیدمان  دكوراسيون با استفاده از يك رنگ آسان نيست، اما نتايج زیبا و شگفت انگيزی دارد.  براي مطابقت بيشتر رنگ ها از مبلمان اصلي و اجزاي كليدي مبلمان شروع كنيد سپس براي الگوها يا رنگ هاي تكميلي از رنگ ها ي اوليه كمك بگيريد اين ترفند فضا را منحصر به فرد مي سازد البته ممكن است مورد پسند همه افراد نباشد اما جذابيت زيادي در فضای دکوراسیون داخلی ايجاد مي كند.

براي الگوها يا رنگ هاي تكميلي از رنگ ها ي اوليه كمك بگيريد

استفاده از گل و گیاهان  طبیعی در دکوراسیون به زیبایی و زنده بودن و حس شادابی محیط داخلی کمک میکند و طراوت و زیبایی بصری به فضای داخلی القا میکند

استفاده از راهكارهايي كه دكوراسيون خانه را گران تر نشان مي دهند.


همه افراد طراحي دكوراسيون را دوست دارند و وقتي را صرف كار و تغيير دكور منزل مي كنند كه هدف آن زندگي در فضايي زيبا و مكاني امن با برجسته سازي خصوصيات مورد علاقه كاربران مي باشد. در واقع مي توان گفت تغيير و طراحي متناسب دكوراسيون يك چالش محسوب مي شود اما خبر خوب اين است كه با داشتن نگاهي نو و خلاقانه و پيش رفتن گام به گام با اصول طراحي مي توان فضايي با طراحي شگفت انگيز و در مسير درست خلق نمود.


در دكوراسيون به كارگيري ايده هايي مانند استفاده از پالت رنگي ساده و يا رنگ هاي سياه و سفيد، استفاده از فرش مراكشي با بافت و چاپ هندسي ساده يا لوستري با كريستال هاي بلند مي تواند ساير اجزاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار دهد و در صورت ارزان بودن بقيه اجزا استفاده از يك يا چند وسيله و المان دكوري لوكس تر مي تواند كل دكوراسيون فضا را گران تر و مجلل تر نشان دهد براي اين كار مي توانيد از اجزاي اصلي دكوراسيون و يا نقاط تمركز بصري استفاده كنيد تا تاثير بيشتري در فضا ايجاد نماييد.از اجزاي اصلي دكوراسيون و يا نقاط تمركز بصري استفاده كنيد


استفاده از تناژهاي مختلف رنگي از يك رنگ


طراحي دكوراسيوني با استفاده از يك رنگ آسان نيست، اما نتايج آن مي تواند شگفت انگيز باشد بهترين كار براي شروع اين است كه براي تطبيق بيشتر رنگ ها از مبلمان اصلي و اجزاي كليدي مبلمان شروع كنيد سپس براي الگوها يا رنگ هاي تكميلي از رنگ ها ي اوليه كمك بگيريد اين ترفند فضا را منحصر به فرد مي سازد البته ممكن است مورد پسند همه افراد نباشد اما جذابيت زيادي در فضا ايجاد مي كند.براي الگوها يا رنگ هاي تكميلي از رنگ ها ي اوليه كمك بگيريد


استفاده از گل هاي تازه در دكوراسيون


افزودن گل و گياهان طبيعي به زيبايي و زنده نمودن فضا كمك زيادي كرده و با افزدن طراوت و زيبايي بصري، لايه اي رنگي را نيز براي هارموني بيشتر به محیط اضافه میکند و زيبايي بیشتری دارد