خدمات

قیمت قهوه امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت قهوه می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود. روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود. سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از:  پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی، مکزیک و ساحل عاجروبوستا دانه قهوه ای است که در اروپا و قهوه های اسپرسو محبوب است در حالی که دانه های عربیکا در ایالات متحده محبوب هستند.

تبدیل واحد برای قیمت قهوه امروز

تبدیلقیمت قهوهقیمت
۱ پوند = ۱۶ اونسقیمت قهوه در هر ۱ اونس۰.۱۴ دلار آمریکا
۱ پوند ≈ ۰,۴۵۳ کیلوگرمقیمت قهوه در هر کیلوگرم۴.۸۹ دلار

منابع قهوه روبوستا تنگ از ویتنام، بزرگترین تولید کننده دانه های قهوه روبوستا در جهان، یک عامل صعودی اصلی است. در ۲۶ مارس، دپارتمان کشاورزی ویتنام پیش‌بینی کرد که تولید قهوه ویتنام در سال زراعی ۲۰۲۳/۲۴ می‌تواند با ۲۰- درصد کاهش به ۱.۴۷۲ MMT برسد که کمترین محصول در چهار سال اخیر است، به دلیل خشکسالی. همچنین، انجمن قهوه ویتنام اعلام کرد که صادرات قهوه ویتنام در سال ۲۰۲۳/۲۴ ممکن است -۲۰ درصد در سال کاهش یابد و به ۱.۳۳۶ میلی‌متر برسد. علاوه بر این، Marex Group Plc به دلیل کاهش تولید در ویتنام، کسری جهانی قهوه روبوستا در سال ۲۰۲۴/۲۵ را ۲.۷- میلیون کیسه پیش بینی می کند.

قیمت قهوه