خدمات

قیمت قهوه امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات قهوه متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود. روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود. سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از: پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی، مکزیک و ساحل عاج. روبوستا دانه قهوه ای است که در اروپا و قهوه های اسپرسو محبوب است در حالی که دانه های عربیکا در ایالات متحده محبوب هستند.

قیمت قهوه

معاملات آتی قهوه عربیکا در میان عرضه فراوان به نزدیک به ۱.۸ دلار در هر پوند کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود در ۲ ماه اخیر رسید.

طبق گزارش Cecafé، صادرات قهوه برزیل در ماه فوریه نسبت به سال قبل تقریباً ۴۸ درصد افزایش یافت. سازمان بین المللی قهوه (ICO) از افزایش ۲۳.۲ درصدی صادرات جهانی قهوه عربیکا در ماه ژانویه خبر داد و ذخایر نیویورک در ماه فوریه به ۰.۳۵ میلیون کیسه ۶۰ کیلوگرمی رسید که بالاترین میزان در چهار ماه گذشته است.

همچنین، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا برای دوره ۲۰۲۳/۲۰۲۴ تنها ۲.۲ درصد افزایش یابد، در حالی که انتظار می‌رود تولید ۵.۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد که منجر به مازاد ۱ میلیون کیسه شود.

Most ActiveGainers %Losers %

NameLastChg. %Vol.
TSLA۱۷۰.۸۳-۱.۱۵%۷۴.۰۴M
AAPL۱۷۲.۲۸+۰.۵۳%۶۷.۸۹M
NVDA۹۴۲.۸۹+۳.۱۲%۵۷.۵۴M
AMD۱۷۹.۶۵+۰.۵۴%۵۷.۰۸M
LULU۴۰۳.۱۹-۱۵.۸۰%۱۹.۲۵M
MSFT۴۲۸.۷۴-۰.۱۵%۱۵.۹۸M
BRKa۶۲۲,۴۵۰-۰.۴۲%۱۲.۸۳K
قیمت قهوه