خدمات

قیمت قهوه امروز شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۱۵

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

قهوه یکی از پرمصرف ترین محصولات در جهان است. حدود یک سوم محصول مستقیماً در کشورهای تولید کننده مصرف می شود.

بقیه عمدتاً به اتحادیه اروپا و ایالات متحده صادر می شود. فهرست واردکنندگان عمده قهوه نیز شامل ژاپن و کره جنوبی، روسیه و اوکراین، کانادا، استرالیا، الجزایر، عربستان سعودی و ترکیه است.

قیمت قهوه

بازار جهانی قهوه

بازار جهانی قهوه بسیار بزرگ است و نه تنها تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان را شامل می شود.

صادرکنندگان مجدد نیز نقش بسزایی دارند. این کشورها دانه های قهوه را برای فرآوری و صادرات بیشتر قهوه به عنوان محصولات نهایی خریداری می کنند. آلمان، بلژیک، ایتالیا، هلند، اسپانیا و لهستان عمده ترین صادرکنندگان مجدد هستند.

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود.

دو کشور مکزیک و ساحل عاج هم جزِیی از صادرکننده قهوه عمده میباشند .

روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود.

سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از:  پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی.

تبدیل واحد برای قیمت قهوه امروز

تبدیلقیمت قهوهقیمت
۱ پوند ≈ ۰,۴۵۳ کیلوگرمقیمت قهوه در هر کیلو۴.۶۱ USD
۱ پوند = ۱۶ اونسقیمت قهوه در هر ۱ اونس۰.۱۳ دلار آمریکا

قهوه عربیکا جولای ( KCN24 ) در روز جمعه با ۵.۳۵- (-۲.۶۰ درصد) بسته شد و قهوه روبوستای جولای ICE ( RMN24 ) -۱۳۹ (-۳.۷۸ درصد) بسته شد.

قیمت قهوه در روز جمعه کاهش شدید این هفته را افزایش داد و به پایین ترین حد در یک ماه گذشته رسید.

پس از گزارش سازمان بین‌المللی قهوه (ICO) که در روز جمعه اعلام کرد صادرات جهانی قهوه مار با ۸.۱ درصد افزایش سالانه به ۱۲.۹۹ میلیون کیسه و صادرات جهانی قهوه در اکتبر تا مارس ۱۰.۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزایش عرضه جهانی قهوه باعث کاهش قیمت‌ها شده است. y در ۶۹.۱۶ میلیون کیسه.  

پس از اینکه موجودی قهوه آرابیکا تحت نظارت ICE به بالاترین سطح یک ساله خود در روز جمعه رسید و موجودی قهوه روبوستا تحت نظارت ICE در روز جمعه به بالاترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید، افزایش مجدد منابع قهوه ICE نیز نگرانی های عرضه را کاهش داده است و قیمت قهوه نزولی است.

سمبلآخرChg% Chg
KCN24۲۰۰.۷۵ ثانیه-۵.۳۵-۲.۶۰٪
قهوه
RMN24۳,۵۴۱ ثانیه-۱۳۹-۳.۷۸٪
قهوه روبوستا ۱۰-T
قیمت قهوه