خدمات

قیمت قهوه امروز شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۸

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود. روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود.

CommodityLast price/ contractToday’s change
Coffee (Arabica) As of Apr 25 2024 16:52 BST.۲۳۰.۹۰ USc-۱.۰۵ -۰.۴۵%
دان قهوه (عربیکا) تا ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ ۱۶:۵۲ BST 230.90 سنت آمریکا -۱.۰۵ -۰.۴۵%
دان قهوه (روبوستا) تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۴ ۱۲:۰۵ BST 4,450.00 دلار آمریکا -۹۶.۰۰ -۲.۱۱%
Coffee (Robusta) As of Apr 26 2024 12:05 BST.۴,۴۵۰.۰۰ USD-۹۶.۰۰ -۲.۱۱%

قیمت های جفت کالای محبوب قهوه در برابر دلار نشان دهنده ارزش قهوه در برابر دلار آمریکا است. تولیدکنندگان اصلی قهوه در جهان برزیل، کلمبیا، ویتنام، اتیوپی و هندوراس هستند.

قهوه در بازارهای مالی مختلف از جمله مبادلات کالا و ارز معامله می شود. با این حال، رایج ترین ابزار قهوه، قرارداد آتی است. ICE Futures US شناخته شده ترین پلتفرم است که دسترسی به معاملات آتی قهوه را فراهم می کند.

تجارت قهوه/دلار آمریکا مستلزم درک عمیق پویایی بازار است، زیرا ارزش این جفت به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، نرخ بهره، تورم و نوسانات ارز می تواند بر ارزش دلار آمریکا تأثیر بگذارد که به نوبه خود بر نرخ قهوه تأثیر می گذارد. تجار باید شرایط اقتصادی و سیاسی کشورهای تولیدکننده را نیز در نظر بگیرند، زیرا هر گونه تغییر در حجم تولید و صادرات بلافاصله منجر به نوسانات قیمت می شود.

فصلی بودن نقش مهمی در شکل گیری قیمت قهوه دارد. میزان تولید قهوه در طول سال کاهش نمی یابد. اما میزان مصرف آن در ماه های تابستان بسیار کمتر است. در این زمینه کاهش صادرات در فصل بهار و تابستان وجود دارد. تقاضا برای قهوه به تدریج در پاییز افزایش می یابد و در طول زمستان باقی می ماند.

سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از:  پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی، مکزیک و ساحل عاج.

قیمت قهوه

تبدیل واحد برای قیمت قهوه امروز

تبدیلقیمت قهوهقیمت
۱ پوند ≈ ۰,۴۵۳ کیلوگرمقیمت قهوه در هر کیلوگرم۵.۱۴ دلار آمریکا
۱ پوند = ۱۶ اونسقیمت قهوه در هر ۱ اونس۰.۱۵ دلار آمریکا
NameLastChg. %Vol.
TSLA۱۶۸.۲۹-۱.۱۱%۱۰۸.۰۲M
GOOGL۱۷۱.۹۵+۱۰.۲۲%۶۳.۴۳M
GOOG۱۷۳.۶۹+۹.۹۷%۵۴.۳۹M
NVDA۸۷۷.۳۵+۶.۱۸%۵۳.۶۰M
META۴۴۳.۲۹+۰.۴۳%۳۱.۸۲M
MSFT۴۰۶.۳۲+۱.۸۲%۲۸.۴۵M
BRKa۶۰۷,۳۴۲-۰.۶۹%۱۳.۵۶K