خدمات

قیمت قهوه امروز شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۹

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت قهوه می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات قهوه متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

قیمت قهوه

قهوه مه عربیکا ( KCK24 ) در روز جمعه -۷.۰۰ (-۳.۶۴٪) بسته شد و می ICE robusta قهوه ( RMK24 ) -84 (-2.48٪) بسته شد.

قیمت قهوه در روز جمعه به شدت کاهش یافت زیرا چشم انداز بهبود باران در برزیل نگرانی های خشکی را کاهش داد و باعث انحلال طولانی مدت در معاملات آتی قهوه شد. پیش‌بینی‌کننده Maxar Technologies روز جمعه گفت که طی پنج روز آینده در مناطق قهوه‌خیز برزیل باران متوسطی پیش‌بینی می‌شود. کاهش قیمت قهوه پس از کاهش ارزش ریال برزیل ( ^USDBRL ) در برابر دلار به پایین‌ترین حد یک هفته اخیر افزایش یافت که این امر فروش صادراتی تولیدکنندگان قهوه برزیل را تشویق می‌کند.  

در روز پنجشنبه، عربیکا به دلیل بارندگی کمتر از حد متوسط ​​در برزیل به بالاترین حد ۲-۱/۴ ماهه رسید. Somar Meteorologia روز دوشنبه گزارش داد که منطقه Minas Gerais برزیل در هفته گذشته تنها ۲۹.۴ میلی متر بارندگی داشته است که ۵۰ درصد میانگین تاریخی است. میناس گرایس حدود ۳۰ درصد از محصول عربیکا برزیل را تشکیل می دهد.

تبدیل واحد برای قیمت قهوه امروز

تبدیلقیمت قهوهقیمت
۱ پوند = ۱۶ اونسقیمت قهوه در هر ۱ اونس۰.۱۲ دلار آمریکا
۱ پوند ≈ ۰,۴۵۳ کیلوگرمقیمت قهوه در هر کیلوگرم۴.۲۱ USD

امروزه بیش از ۶۰ درصد تولید قهوه در جهان از دانه های عربیکا تولید می شود. دانه عربیکا به طور قابل توجهی از قهوه روبوستا خواستارتر است. قهوه عربیکا از اتیوپی کنونی سرچشمه می گیرد، در حالی که دانه روبوستا از اندونزی می آید و حتی در ارتفاعات بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ متر نیز قابل کشت است. علاوه بر این دو گونه اصلی، گونه های انحصاری لوبیا دیگری مانند لیبریکا و اکسلسا نیز وجود دارد.

گونه عربیکا عمدتاً در برزیل و کلمبیا کشت و پردازش می شود. قهوه عربیکا نیز در کاستاریکا، مکزیک و گواتمالا تولید می شود. مهمترین تولیدکنندگان قهوه روبوستا آفریقا و آسیا هستند. 

NameLastChg. %Vol.
AMD۲۰۷.۳۹-۱.۸۹%۱۱۹.۱۴M
NVDA۸۷۵.۲۸-۵.۵۵%۱۱۰.۵۵M
TSLA۱۷۵.۳۴-۱.۸۵%۸۳.۷۶M
AAPL۱۷۰.۷۳+۱.۰۲%۷۴.۶۴M
META۵۰۵.۹۵-۱.۲۲%۱۷.۵۰M
SMCI۱,۱۴۰.۰۱-۱.۷۰%۱۱.۳۵M
AVGO۱,۳۰۸.۷۲-۶.۹۹%۷.۲۷M

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود. روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود. سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از: پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی، مکزیک و ساحل عاج. روبوستا دانه قهوه ای است که در اروپا و قهوه های اسپرسو محبوب است در حالی که دانه های عربیکا در ایالات متحده محبوب هستند.