خدمات

قیمت قهوه امروز دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

coffee price trade now

لیست قیمت قهوه به صورت روزانه به روز رسانی می شود. قیمت قهوه می تواند با توجه به نرخ ارز و واردات متغیر باشد. ما در فروشگاه قهوه زیپان سعی داریم قهوه با قیمت ثابت و نازل ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

پس از گزارش انجمن بین المللی قهوه (ICO) مبنی بر افزایش صادرات جهانی قهوه در ماه فوریه، قیمت قهوه افزایش یافت. آیا قیمت قهوه به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

انجمن بین المللی قهوه (ICO) گزارش داد که صادرات جهانی قهوه ۶.۸ درصد نسبت به سال گذشته در فوریه افزایش یافت و به ۱۱.۳۳ میلیون کیسه رسید و مجموع صادرات جهانی قهوه در سال های ۲۰۲۳/۲۴ از اکتبر تا فوریه ۱۱.۱ درصد نسبت به سال به ۵۶.۲ میلیون کیسه افزایش یافت. صادرات قهوه از برزیل نیز افزایش یافت.

برزیل بزرگترین تولید کننده دانه قهوه عربیکا در جهان است. Cecafe پیشتر گزارش داده بود که صادرات قهوه عربیکا برزیل +۳۶.۵ درصد نسبت به سال گذشته در فوریه افزایش یافته و به ۲.۸۰۶ میلیون کیسه رسیده است. صادرات قهوه بزرگتر برای قیمت ها نزولی است. در عین حال، تأثیر آب و هوای ال نینو امسال بر تولید جهانی قهوه یک خطر صعودی برای قیمت قهوه است. الگوی ال نینو معمولاً باران های شدید را به برزیل و خشکسالی را به هند می آورد و بر تولید محصول قهوه تأثیر منفی می گذارد. به گفته یکی از مقامات موسسه هواشناسی، هیدرولوژی و تغییرات آب و هوایی ویتنام، ال نینو امسال باعث خشکسالی در مناطق قهوه ویتنام شده است.

قیمت قهوه

در میان نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بارندگی‌های گسترده در مناطق کشت قهوه برزیل ممکن است به محصولات قهوه آسیب برساند، قیمت‌های آتی قهوه عربیکا به ۲.۳ دلار در هر پوند افزایش یافت و به بالاترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته رسید. علاوه بر این، انجمن قهوه ویتنام به کاهش احتمالی ۲۰ درصدی سالانه صادرات قهوه این کشور برای دوره ۲۰۲۳/۲۰۲۴ اشاره کرد. این انجمن همچنین کاهش ۲۰ درصدی تولید قهوه در ویتنام را برای فصل برداشت مشابه پیش‌بینی کرد که ۱۴۷۲ MMT برآورد شد که به دلیل شرایط خشکسالی کمترین میزان تولید را در چهار سال اخیر نشان می‌دهد.


تبدیل واحد برای قیمت قهوه امروز

تبدیلقیمت قهوهقیمت
۱ پوند = ۱۶ اونسقیمت قهوه در هر ۱ اونس۰.۱۴ دلار آمریکا
۱ پوند ≈ ۰,۴۵۳ کیلوگرمقیمت قهوه در هر کیلوگرم۴.۸۹ دلار

معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه

قهوه عربیکا معیار جهانی قراردادهای آتی قهوه است که در بورس بین قاره ای (ICE) معامله می شود. عربیکا ۷۵ درصد از تولید جهان را تشکیل می دهد و بیشتر در برزیل (۴۰ درصد کل عرضه جهان) و کلمبیا کشت می شود. روبوستا ۲۵ درصد باقیمانده را تشکیل می دهد و بیشتر در ویتنام (۱۵ درصد عرضه جهانی) و اندونزی تولید می شود. سایر صادرکنندگان عمده عبارتند از:  پرو، هند، اوگاندا، اتیوپی، مکزیک و ساحل عاجروبوستا دانه قهوه ای است که در اروپا و قهوه های اسپرسو محبوب است در حالی که دانه های عربیکا در ایالات متحده محبوب هستند.

قیمت قهوه

Most ActiveGainers %Losers %

NameLastChg. %Vol.
AAPL۱۷۶.۵۵+۰.۸۶%۹۸.۷۱M
AMD۱۶۳.۲۸-۴.۲۳%۶۲.۵۵M
TSLA۱۷۱.۰۵-۲.۰۳%۶۲.۴۷M
NVDA۸۸۱.۸۶-۲.۶۸%۴۱.۲۱M
AMZN۱۸۶.۱۳-۱.۵۴%۳۶.۸۴M
MSFT۴۲۱.۹۰-۱.۴۱%۱۷.۶۱M
BRKa۶۱۰,۵۰۰-۱.۰۰%۱۳.۶۶K